راهنمای ثبت دامنه های IR.

راهنمای ثبت نام در سایت NIC.IR و ثبت دامنه های IR

مهر هاست تمام دامنه های عمومی (COM , NET , ORG , ...) و هم چنین دامنه های .IR را با کنترل پانل اختصاصی و با مالکیت حقوقی شما ثبت می کند و تمام امتیازات و ابزار دامنه در اختیار شما خواهد بود. برای در اختیار داشتن مالکیت حقوقی و کنترل پانل دامنه های .IR شما باید در وب سایت NIC.IR ثبت نام کنید و رابط های مجاز را تنظیم نمایید تا دامنه توسط مهر هاست پرداخت و ثبت نهایی شود برای ثبت نام و انجام تنظیمات در NIC.IR مراحل زیر را طی کنید :

توجه ( بسیار مهم ) : کاربر عزیز در صورتیکه شما دامنه را در مهرهاست سفارش داده و پرداخت کرده اید در سایت NIC.IR وارد مراحل سفارش و پرداخت دامنه نشوید و هزینه ای در سایت NIC.IR پرداخت نکنید. با انجام مراحل فوق و اعلام نام کاربری NIC.IR خود مهرهاست دامنه را جهت ثبت برای شما به NIC.IR پرداخت می کند.
 

1. برای ساخت شناسه کاربری در NIC.IR بر روی این لینک کلیک نمایید.
در مرحله اول نوع شناسه خود را انتخاب نمایید. (شخص حقیقی - شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی - مرکز آموزشی و پژوهشی با توجه به نوع دامنه مدنظر برای ثبت )

مهم : شناسه محدود ایجاد نکنید ( این نوع شنایه امکان ثبت دامنه و صاحب امتیاز بودن آن را ندارد )

2. در مرحله ی وارد کردن مشخصات شناسه لطفاً اطلاعات خود را به طور صحیح وارد نمایید. ( در هنگام تکمیل به مثال های ذکر شده در زیر هر فیلد دقت کنید )

تنها مورد قابل ذکر قسمت "حریم خصوصی" می باشد.
در این قسمت گزینه ی "آزاد برای نمایندگان فروش" را انتخاب نمایید تا امکان درخواست ثبت دامین شما توسط مهر هاست میسر باشد.

مانند تصویر زیر :

 

3. در مرحله ی بازنگری و امضا، در قسمت نام کامل سازندهٔ شناسه نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی وارد نمایید و بر روی "موافقم، دریافت شناسه" کلیک نمایید تا مراحل ساخت شناسه ی کاربری به پایان برسد. ( مانند تصویر زیر : )
 
 

پس از پایان مراحل ساخت شناسه، با پیغام  " گذرواژه (Password) و دستورالعمل‌های تکمیلی به پست الکترونیک شما ارسال شده است." مواجه می شوید ، لحظاتی صبر نمایید تا اطلاعات شناسه ی کاربری به ایمیلتان ارسال شود.

در این مرحله با استفاده از شناسه ی کاربری یا ایمیل خود و رمز عبور موجود در ایمیل ارسال شده از سمت NIC.IR وارد سیستم NIC.IR شوید.
پس از ورود  با صفحه ای  مواجه میشوید که باید "پاسخ محرمانه" و "رمز عبور جدید" را وارد نمایید تا اکانت شما فعال شود.

 
در صورتی که قبلاً در NIC.IR عضو بوده اید :

- افرادی که از قبل داری شناسه ی کاربری می باشند فقط کافیست از لینک برای تنظیمات "مدیریت رابطه‌های مجاز" اقدام نمایند و تمام رابط های مجاز را بر روی " خودم و نمایندگان " تنظیم کنید مانند تصویر زیر :

 

4 - پس از ثبت نام و دریافت نام کاربری یا هندل ( Handle ) نام کابری خود در سایت NIC.IR همراه دامنه مد نظر برای ثبت را توسط فرم زیر برای ما ارسال کنید :

>> فرم ارسال نام کاربری در NIC همراه نام دامنه درخواستی برای ثبت ( کلیک کنید )

در بخش متن به صورت مثال زیر اطلاعات را وارد کنید :  ( موضوع را نیز ثبت دامنه .IR وارد کنید )

نام کاربری من در سایت NIC.IR نیک آی آر : ha230-irnic

دامنه سفارش داده شده برای ثبت :Mehrhost.ir

توجه ( بسیار مهم ) : کاربر عزیز در صورتیکه شما دامنه را در مهرهاست سفارش داده و پرداخت کرده اید در سایت NIC.IR وارد مراحل سفارش و پرداخت دامنه نشوید و هزینه ای در سایت NIC.IR پرداخت نکنید. ( طبق آموزش فوق فقط مراحل ثبت نام را انجام دهید ) با انجام مراحل فوق و اعلام نام کاربری NIC.IR خود مهرهاست دامنه را جهت ثبت برای شما به NIC.IR پرداخت می کند. فقط طبق مراحل بالا ثبت نام کنید و پس از تکمیل ثبت نام نام کاربری خود در NIC.IR را برای مهرهاست ارسال نمایید.

  • Email, SSL
  • 317 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

Related Articles

چرخه حیات دامنه های بین المللی

نمودار فوق چرخه حیات دامنه ها را طبق قوانین موسسه ICANN نشان می دهد. توجه داشته باشید که...

زیر دامنه یا Subdomain چیست ؟

زیر دامنه (Subdomain) به نامی که قبل از دامنه (یا Domain) اصلی که با یک نقطه جدا شود ، گفته می...

راهنمای تنظیم نام کارگزار ها یا DNS برای دامنه .IR

  با توجه به اینکه دامنه های .IR کاملاً در اختیار مشتریان عزیز هست ( دامنه ها با مالکیت...

راهنمای تنظیم رابط های فنی و مالی دامنه های .IR

جهت تغییر رابط های فنی و مالی دامنه های .IR مراحل زیر را انجام دهید :1- وارد اکانت خود در سایت...