کاربر محترم مهرهاست

با سلام و احترام

 با توجه به تحریم‌های جدید صورت گرفته علیه ایران توسط ثبت کننده دامنه‌های بین المللی در تاریخ 28 تیر 1396 شرکت ثبت دامنه جهانی Realtime Register یا همان Resello ( بخش مربوط به ایرانیان که 90% از شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب ایران از این شرکت جهت ثبت دامنه ها استفاده می کردند ) اعلام کرد که از این تاریخ به بعد امکان ثبت دامنه جدید و تمدید دامنه در این شرکت برای ایرانیان میسر نخواهد بود.

در این رابطه موارد زیر خدمت کاربران عزیز اعلام می شود :

1 - با توجه به مورد فوق از تاریخ 27 تیر 1396 دامنه های جدید کاربران مهرهاست در شرکت های ثبت کننده معتبر دیگر که به کاربران ایران خدمات ارائه می کنند ثبت خواهد شد. مهرهاست تا کنون با 2 شرکت معتبر ثبت دامنه جهانی قرارداد رسمی همکاری امضا کرده است از جمله شرکت Joker.com در آلمان.

مهم : از تاریخ November 18, 2017 هیج دامنه ای قابل تمدید نیست در Resello

2 -  دامنه هایی که قبلا ثبت شده است تا تاریخ انقضا دامنه در شرکت قبلی یعنی Realtime Register یا همان Resello فعال خواهند بود و دامنه ها از دسترس خارج نمی شود و مشکلی نخواهند داشت.

-  ( مهم ) دامنه های قبلی امکان تمدید در شرکت Realtime Register یا همان Resello را نخواهند داشت و می بایست قبل از تاریخ انقضا ( حداکثر 10 روز قبل از تاریخ انقضا ) به پنل جدید منتقل شوند.

با توجه به مورد فوق :

کاربران محترم مهرهاست و صاحب امتیازان دامنه ها می بایست حداکثر 10 روز قبل از تاریخ انقضا دامنه جهت تمدید اقدام کنند.

پیشنهاد مهرهاست :

 با توجه به سیاست های نامعلوم این شرکت و تغییر رفتارهای ناگهانی آن پیشنهاد می کنیم کاربران محترم قبل از تاریخ انقضا و سریعترین زمانی که برایشان میسر هست  جهت انتقال دامنه ها به پنل جدید مهرهاست اقدام کنند.

با این موضوع هم دامنه شما به شرکت ثبت کننده جدید منتقل می شود و هم یکسال نیز دامنه تمدید می شود. برای مثال اگر 6 ماه از تاریخ اعتبار دامنه شما باقی مانده است با انجام انتقال اعتبار دامنه شما در پنل جدید یکسال و 6 ماه خواهد شد. یا اگر دامنه شما 3 سال در حال حاضر اعتبار دارد پس از انتقال 4 سال اعتبار خواهد داشت. ( هزینه اضافه پرداخت نمی کنید و یکسال به اعتبار دامنه شما اضافه می شود و همچنین دامنه شما به پنل جدید منتقل می شود )

هزینه انتقال نیز برای کاربران محترم مهرهاست با تخفیف کامل خواهد بود ( دقیقا همان قیمتی که شرکت ثبت کننده جهانی برای انتقال دامنه دریافت می کند ).

جهت انتقال دامنه/های خود در اسرع وقت از طریق لینک زیر برای بخش پشتیبانی درخواست ارسال نمایید تا راهنما و موارد لازم خدمات شما ارسال و مراحل شروع شود.

https://mehrhost.com/client/submitticket.php?step=2&deptid=2

مهم : در صورت تاخیر در انتقال / تمدید دامنه و منقضی شدن دامنه به هیچ عنوان امکان انتقال یا تمدید نخواهد بود و تمام مسئولیت این موضوع بر عهده کاربر هست.

============================================================================

سوال های متداول در این مورد : ( با دقت مطالعه فرمایید )

- آیا این موضوع برای تمام شرکت های ثبت کننده ایرانی رخ داده است ؟
پاسخ : تقریبا بله. 99% از شرکت های ایرانی جهت ثبت دامنه ها از شرکت Resello استفاده می کردند و در حال حاضر برای تمام شرکت های ثبت کننده دامنه این موضوع رخ داده است.

- این موضوع برای کدام نوع دامنه ها رخ داده است ؟
پاسخ : به جز دامنه های .IR برای تمام پسوند های دامنه رخ داده است مانند .COM .NET و غیره ( دامنه ای جهانی ).
دامنه های .IR مشکلی ندارند.

- آیا می توانم صبر کنم و 30 روز مانده به تاریخ انقضا دامنه جهت انتقال دامنه به پنل جدید مهرهاست اقدام کنم یا باید اکنون اقدام شود ؟
پاسخ : دامنه ها تا پایان تاریخ انقضا در شرکت Resello فعال خواهند بود طبق اعلام این شرکت. ولی در آخرین ایمیل اعلام کرده اند حداکثر طی 12 ماه باید تمام دامنه ها منتقل شوند. با توجه به سیاست های نامعلوم و تغییرات ناگهانی در تصمیم های این شرکت پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت جهت انتقال دامنه به پنل جدید مهرهاست اقدام کنید.( واقعا مشخص نیست در آینده چه تصمیم دیگری بگیرند )

- انتقال دامنه به پنل جدید مهرهاست هزینه دارد ؟ و آیا این هزینه توسط مهرهاست دریافت می شود ؟
پاسخ : انتقال دامنه به پنل جدید دارای هزینه انتقال می باشد.هزینه توسط شرکت ثبت کننده جهانی دامنه ها دریافت می شود ( هنگام انتقال دامنه از یک شرکت جهانی به پنل شرکت جهانی دیگر هزینه انتقال می بایست پرداخت شود )
مهرهاست دقیقا  هزینه ای که شرکت ثبت کننده جهانی جهت انتقال دریافت می کند را بدون مبلغ اضافه از کاربر دریافت و جهت انتقال دامنه به شرکت ثبت کننده جهانی جدید پرداخت می کند.

- در قبال پرداخت هزینه انتقال چه اتفاقی برای دامنه / های من می افتد و آیا پرداخت این هزینه یک هزینه اضافه است ؟
پاسخ : با پرداخت هزینه انتقال دامنه شما به پنل جدید مهرهاست منتقل می شود و از مشکلات تحریم و ... رها خواهد شد. همچنین با همین هزینه یکسال به اعتبار قبلی دامنه شما اضافه می شود.
برای مثال اگر 6 ماه از تاریخ اعتبار دامنه شما باقی مانده است با انجام انتقال اعتبار دامنه شما در پنل جدید یکسال و 6 ماه خواهد شد. یا اگر دامنه شما 3 سال در حال حاضر اعتبار دارد پس از انتقال 4 سال اعتبار خواهد داشت. ( هزینه اضافه پرداخت نمی کنید و یکسال به اعتبار دامنه شما اضافه می شود و همچنین دامنه شما به پنل جدید منتقل می شود )

- هزینه انتقال هر دامنه به پنل جدید چقدر است ؟
پاسخ : برای هر نوع پسوند دامنه متفاوت هست برای مثال برای دامنه های .COM همان هزینه تمدید دامنه سالانه 38000 تومان هست.

- جهت انتقال دامنه به پنل جدید چه کاری باید انجام دهم ؟
پاسخ :
1 ) از طریق لینک زیر یک درخواست پشتیبانی برای بخش فنی مهرهاست ارسال نمایید و  دامنه / های مدنظر جهت انتقال به پنل جدید را اعلام کنید.
https://mehrhost.com/client/submitticket.php?step=2&deptid=2
2 )  مهرهاست صورتحساب انتقال را ایجاد می کند.
3 ) صورتحساب انتقال را پرداخت نمایید.
4 ) پس از پرداخت صورتحساب مراحل انتقال دامنه به وسیله بخش فنی مهرهاست آغاز و درخواست انتقال دامنه / ها به پنل جدید ثبت می شود.
5 ) به عنوان صاحب امتیاز دامنه 2 ایمیل دریافت می کنید جهت تایید انتقال دامنه که می بایست طبق راهنمایی که مهرهاست برای شما ارسال می کند انتقال دامنه ها را تایید کنید. ( بسیار ساده هست و باید روی 2 لینک کلیک گنید )
6 ) پس از تایید ایمیل ه به صورت خودکارا دامنه های شما به پنل جدید منتقل و یکسال نیز تمدید می شود.

- اگر ایمیل های تایید را بررسی و تایید نکنم چه اتفاقی می افتد و این ایمیل ها به کدام ایمیل من ارسال می شود ؟
پاسخ : ایمیل های تایید انتقال به آدرس ایمیل صاحب امتیاز دامنه هنگام ثبت دامنه ارسال می شود که در مشخصات WHOIS نیز نمایش داده می شود. ( آدرس ایمیل شما درمهرهاست موقع ثبت دامنه ) و در صورت عدم انجام تایید ایمیل های انتقال مراحل انتقال لغو خواهد شد و دامنه منتقل نمی شود.

- در صورت تاخیر و منقضی شدن دامنه چه اتفاقی برای دامنه من رخ می دهد ؟
پاسخ : طبق اطلاع شرکت Resello در صورت منقضی شدن دامنه به هیچ عنوان امکان تمدید / انتقال دامنه نخواهد بود و دامنه از دسترس شما خارج می شود.( حداکثر 10 رو قبل از تاریخ انقضا باید اقدام کنید )

- حداکثر زمانی که می توانم جهت تمدید / انتقال دامنه اقدام کنم تا برای دامنه مشکلی ایجاد نشود چه زمانی است ؟
پاسخ : حداکثر 10 روز قبل از تاریخ انقضا. با توجه به سیاست های نامعلوم و تغییرات ناگهانی در تصمیم های این شرکت پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت جهت انتقال دامنه به پنل جدید مهرهاست اقدام کنید و این مورد را برای تاریخ انقضا قرار ندهید. چون ممکن هست در زمان تاریخ انقضا دامنه مشکل شخصی غیر قابل پیش بینی برای شما رخ دهد و نتوانید در زمان مناسب اقدام کنید و یا ممکن است مجدد سیاست های شرکت Resello تغییر کند و مشکلات دیگری ایجاد شود. پیشنهاد می کنیم با توجه به اینکه هزینه انتقال یک هزینه اضافه نیست و یکسال به اعتبار دامنه شما اضافه می کند و  همچنین دامنه به پنل جدید منتقل می شود جهت جلوگیری از هرگونه اختلال در دامنه خود در سریعترین زمان پس از دریافت این ایمیل جهت انتقال دامنه به پنل جدید اقدام کنید.

- در چه صورتی دامنه ثبت شده از اختیار من خارج می شود ؟
پاسخ : در صورتی که بعد از 10 روز مانده به زمان تاریخ انقضا دامنه اقدام نمایید و دامنه منقضی شود.و یا سیاست های شرکت Resello مجدد تغییر کند که جهت جلوگیری از هر 2 مورد ذکر شده در سریعترین زمان جهت انتقال دامنه به پنل جدید اقدام نمایید در مهرهاست.

============================================================================

لینک ارسال درخواست پشتیبانی برای بخش فنی جهت انتقال دامنه :

https://mehrhost.com/client/submitticket.php?step=2&deptid=2

هم اکنون اقدام و درخواست انتقال دامنه / های خود را ارسال نمایید تا راهنما و موارد شروع انتقال برای شما ارسال شود.

« برگشت